KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Färgetsning 16152096
nr 1615 2096
Ulf Trotzig
(1925-2013), Sverige
Färgetsning, Fågel. Signerad, numrerad 264/325,25x20 cm, yttermått inklusive ram: 41x31 cm
Ulf Trotzig, svensk målare, tecknare och grafiker född 1925, död 2013.
Utrop:
600 kr
Såld:
900 kr
måndag 22 april 2024
kl 19:15:50
500 kr
400 kr
450 kr (Budbetjänt)
500 kr
500 kr (Budbetjänt)
600 kr
800 kr
22 apr
Ulf Trotzig
Läs mer om Ulf Trotzig